Skip to main content

Sklá

Izolačné dvojsklo

Za izolačné dvojsklo sa považuje systém dvoch sklenených tabulí, ktoré majú medzi sebou medzeru vyplnenú vzduchom alebo inertným plynom.

Medzery sú štandardne medzi 6 mm až 24 mm. Izolačné sklá výrazne zlepšujú energetickú účinnosť vášho domu, pretože môžu zlepšiť izoláciu objektu až o 50 percent. Oveľa menej sa budete musieť spoliehať na kúrenie alebo chladenie. Výhodou izolačného zasklenia je, že robí nielen komfortnejšou teplotu v interiéri. Môže tiež významne znížiť prenos hluku, čo môže byť veľmi cenné, ak žijete v oblasti s dopravným hlukom, hlučnými susedmi alebo inými zdrojmi hluku, ktoré môžu mať vplyv na vašu pohodu.

Izolačné dvojsklo je tiež bezpečnejšie ako štandardné zasklenie, pretože je ťažšie ho rozbiť. Pridanie skla s nízkou emisivitou (Low-e) k jednotke izolačného skla ešte zvyšuje jeho účinnosť. Takisto použitím špeciálnych skiel v izolačnom skle môžeme docieliť unikátne vlastnosti celej jednotky dvojskla: protislnečná ochrana, bezpečnosť a ochrana pred vandalizmom , protipožiarne vlastnosti atd.

Dištančné rámiky

Okná s izolačným sklom sú oveľa energeticky účinnejšie ako okná s jednoduchými sklami. Výrobcovia okien už roky ponúkajú vo svojich výrobkoch izolačné dvojsklá a trojsklá.

Tradičné izolačné sklo pozostáva z dvoch alebo troch tabulí skla, hliníkového dištančného rámika, vysúšadla a tmelu. V priebehu rokov ponúkol technologický a mechanický pokrok účinnejšie možnosti dištančného rámiku v rámci izolačného skla, ktoré sa nazýva „teplá hrana“ alebo „Warm Edge“ .

Dištančné rámiky „Warm Edge“ sú vyrobené z materiálov, ktoré sú menej vodivé ako typická dištančná vložka z hliníka. Tieto typy dištančných vložiek znižujú kondenzáciu a zvyšujú hodnoty celkového tepelného odporu jednotky. Konečným výsledkom je okno, ktoré energeticky prekoná ostatné okná, a pomáha tak udržiavať budovy v chladnom počasí teplejšie a v lete chladnejšie.